Studia na kierunku Informatyka w Toruniu!

Wybierasz się na studia informatyczne? Studiuj z najlepszymi! Dołącz do grona studentów Informatyki Stosowanej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu!

Władze Dziekańskie i Absolwenci Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu

Rekrutacja na studia I i II stopnia!

W ofercie edukacyjnej Informatyki Stosowanej posiadamy studia stacjonarne zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia.

Studia I stopnia (inżynierskie) to trwające 7 semestrów (3,5 roku) studia zawodowe zakończone uzyskaniem tytułu inżyniera.

Studia II stopnia to jednolite studia magisterskie odbywające się przez 3 semestry (1,5 roku), po zakończeniu których uczestnicy otrzymują tytuł magistra.

Szczegółowe informacje dla kandydatów na poszczególne stopnie znaleźć można w Internetowym Systemie Rekrutacji.

Czego uczymy na studiach z Informatyki?

Od roku 1988 nauczamy Informatyki łącząc wiedzę teoretyczną z praktyczną, stale uaktualniając program studiów, dostosowując go do nowych wyzwań i potrzeb na rynku. Naszą kadrę tworzą wysokiej klasy specjaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinach informatycznych oraz pokrewnych. Do Twojej dyspozycji oddajemy bogato wyposażone pracownie oraz zaawansowaną infrastrukturę serwerową.

W programie studiów znajdziesz następujące języki programowania: C/C++, C#, Python, Java czy Fortran (zobacz ranking języków programowania, aby dowiedzieć się więcej). Dodatkowo nauczymy cię tworzenia profesjonalnych stron internetowych przy zastosowaniu najnowszych technologii webowych, wliczając w to HTML5, CSS3, JavaScript, AJAX, PHP itp. Grafika 3D czy programowanie gier z wykorzystaniem specjalistycznych silników postaci Unity poznasz już na drugim roku studiów! Zaawansowana obsługa systemu UNIX/Linux oraz administracja systemami informatycznymi są istotnym elementem programu nauczania. Ponadto zapoznamy Cię z nowoczesnymi algorytmami i metodami Sztucznej Inteligencji i Inteligencji Obliczeniowej. Dzięki temu dowiesz się między innymi na czym polega data mining oraz big data, do czego można wykorzystać sieci neuronowe, jak również co to takiego jest głębokie uczenie i jak za jego pomocą wygenerować głęboki sen.

Nasza specjalność w dziedzinie Informatyki

Ghost MinerNaszą specjalnością jest Inteligencja Obliczeniowa, Uczenie Maszynowe oraz Analiza Danych. W programie naszych studiów są zajęcia związane z sieciami neuronowymi, analizą danych, systemów agentowych oraz systemów eksperckich.

Uczymy również baz danych oraz efektywnego modelowania i przetwarzania danych (chcesz wiedzieć więcej o tym temacie? zajrzyj tutaj [link] – jeśli nie rozumiesz o czym mowa – zachowaj spokój po naszych studiach wszystko będzie jasne).

Jeżeli zatem chcesz zostać Inżynierem Danych (Data Scientist), Analitykiem Business Intelligence po prostu nie mogłeś trafić lepiej.

Co możesz robić po studiach z Informatyki?

Studiowanie Informatyki daje Ci praktycznie nieograniczone możliwości, ale żeby wymienić tylko kilka z nich:

 • programista i web developer
  Przyznajemy certyfikaty Microsoft, już po pierwszym roku.
  Część zajęć prowadzonych jest przez pracowników firmy Leaware, Mobica i Allegro.
 • administrator systemów informatycznych
  Od kilku lat współpracujemy z Linux Professional Institute.
  W ramach zajęć poruszane są zagadnienia, które wchodzą w zakres certyfikacji, a prowadzą je osoby posiadające certyfikaty LPIC.
 • specjalista ds. technologii sieciowych
  Od kilkunastu lat współpracujemy z firmą Cisco Systems, Inc.
  Na naszym wydziale działa Akademia Sieciowa Cisco, prowadząca kursy w zakresie wykorzystywania najnowszych technologii teleinformatycznych według autoryzowanych standardów Cisco Systems.
 • programista i projektant gier
  W programie naszych studiów jest m. in. kurs Unity, programowanie w środowisku Windows oraz pracowania programowania zespołowego.
 • programista aplikacji mobilnych
 • programista i administrator baz danych oraz rozwiązań chmurowych
  Uczymy baz relacyjnych, hurtowni danych oraz NoSQL.
 • projektant oprogramowania komputerowego
 • projektant systemów decyzyjnych i eksperckich
 • projektant systemów sterowania robotami
 • inżynier systemów komputerowych
 • bioinformatyk

Nie czekaj!

Zajrzyj do Internetowego Systemu Rekrutacji, aby dowiedzieć się o szczegółowych warunkach rekrutacji oraz w jaki sposób złożyć niezbędne dokumenty.

Pytania?

Interesują Cię studia w Toruniu na kierunku Informatyka, ale ciągle masz jakieś wątpliwości? Skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie Kontakt z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Zapytaj o studia na kierunku Informatyka Stosowana w Toruniu